Кутовий представив головні результати роботи Мінагрополітики за рік

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий  озвучив результати діяльності своєї команди за рік під час звіту Уряду на засіданні економічного комітету Верховної Ради. Серед головних досягнень та пріоритетних завдань – питання держпідтримки, розширення ринків збуту, проведення земельної реформи та приватизація держпідприємств.

«Бюджетна підтримка зросла у 15 разів - на цей рік є 5,45 млрд грн. 1% від виробництва сільгосппродукції буде спрямовано на підтримку аграріїв. До того ж, ця програма закріплена на 5 років. Також важливо, що компенсацію за придбання сільгосптехніки українського виробництва збільшено до 20% від її вартості», - повідомив Тарас Кутовий.

Також Міністр зазначив, що за рік Україна суттєво наростила зовнішньоторговельний обіг продукції АПК. Товарообіг склав 19,6 млрд дол. США (або 26,1% всього зовнішньоторговельного обігу України).

«Позитивний баланс складає більше 12 млрд євро.  66 млн тонн вироблено зернових у цьому році. Капітальні інвестиції за цей рік склали рекордну кількість у 61 млрд грн. Тому, абсолютно очевидно, що сьогодні аграрна галузь є рушійною силою для всієї економіки України», - прокоментував Міністр агрополітики.

Тарас Кутовий подякував Верховній Радій України за ратифікацію кредиту від Європейського інвестиційного банку. На сьогоднішній день йде напрацювання розподілу кредиту через українські банки, за яким аграрії зможуть отримати 400 млн євро за суттєво зниженою кредитною ставкою фінансування.

Серед вагомих досягнень Міністр відзначив і процеси, які стосуються земельної реформи.

«Запрацювали нові електронні сервіси в земельних відносинах. Впроваджено нову антикорупційну практику екстериторіального погодження проектів землеустрою. Такі нововведення дуже сильно скорочують усі маневри, пов’язані з будь-якими корупційними зловживаннями», - підкреслив Кутовий.

Також у своєму виступі Міністр повідомив, що за рік роботи Мінагрополітики подало 12 законопроектів у Верховну Раду.  З них: 1 прийнято, 6 ухвалено комітетами на розгляд народними депутатами, 5 знаходяться на опрацюванні. Кабінетом Міністрів України було схвалено 58 постанов.